Wydarzenia w latach 1901-2000

1933- powstanie w Bukownicy koła BBWR (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem).

 

20.06.1937-odbył się w Warszawie Zlot Młodzieży Wiejskiej. Defiladę przyjmował marszałek Polski Edward Rydz Śmigły.W uroczystościach tych brała udział młodzież z biskupizny.

 


1960r.jest to przełomowy rok w historii naszej wsi .W tym roku, ku radości mieszkańców doprowadzono prąd do naszej miejscowości. Był to duży postęp i nowe możliwości rozwoju społeczeństwa.

 

Budowa świetlicy wiejskiej w Bukownicy odbyła się na 30-lecie PRL-u. Były to lata 60-te. Mieszkańcy pracowali w czynie społecznym.W tych latach sołtysem był Józef Chudy.

 

Przełom lat 50-tych i 60-tych, to okres tworzeni się Kółka Rolniczego w Bukownicy. Pierwszym prezesem był Tomasz Chudy;sekretarzem był Edmund Chudy, a skarbnikiem Antoni Busz.

 

Rok 1969. Powstaje w Bukownicy Ochotnicza Straż Pożarna. Pierwszym prezesem został Kazimierz Augustyniak,sekretarzem Józef Karolczak,skarbnikiem Jędryczka Jan,a naczelnikiem Chudy Jan. OSP funkcjonuje w naszej wsi do dnia dzisiejszego.

 

W roku 1977 postawiono przy wjeżdzie do wioski nowy krzyż, gdyż poprzedni uległ zniszczeniu.

 

W roku 1979 rozpoczęto budowę drogi dojazdowej do naszej wioski. Równocześnie rozbudowano  sieć kanalizacyjną.


W 1989r. odbył się pod przewodnictwem ks.proboszcza Mariana Maciołki Kongres Eucharystyczny. W wydarzeniu tym brali udział wszyscy mieszkańcy Bukownicy,a także przybyli goście.

 

 

1991r.,to ogromny postęp.W tym roku doprowadzono do naszej wioski wodę.

 

Rok 1994,to czas telefonizacji  naszej społeczności. Już bez przeszkód możemy korzystać z osiągnięć i postępu techniki.

 

 W 1995r.położono chodniki,mające zapewnić większe bezpieczeństwo. Zmienił się też wygląd naszej miejscowości.

 

Rok 2000,to gazyfikacja Bukownicy i sąsiednich miejscowości.

 

 

 

 




M&K

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 5644540 osób.
realizacja 2011: studio fabryka