Aktualności

03 września 2017

VII FESTIWAL TRADYCJI I FOLKLORU

VII Festiwal Folkloru i Tradycji już za tydzień!!!

» czytaj więcej..
24 sierpnia 2017

Po żniwach czas na dożynki

Jak tradycja każe, każdego roku po pracy żniwnej odbywają się tradycyjne dożynki. Korowód młodzieży, pięknie przystrojone wieńce, przyśpiewki i starostowie odbierający wieńce,to u nas coroczny obrzęd, którego nie zabrakło i w tym roku.

» czytaj więcej..
24 sierpnia 2017

I ciemność nastała

Był wieczór 11 sierpnia, kiedy przez naszą okolice przetoczyła sie ogromna nawałnica,która niszczyła wszystko,co stanęło jej na drodze. Ciemność, która nastała wzbudzała panikę i przerażenie,a siła z jaką zawitała do nas ta burza do dzisiaj przypomina o nieobliczalności żywiołu.

» czytaj więcej..
06 sierpnia 2017

Złóż wniosek!!!

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń rodzinnych przyjmowane będą od 1 sierpnia 2017 r. w siedzibie Ośrodka przy ul. Powstańców Wielkopolskich 126 w Krobi. Wnioski można składać również w formie elektronicznej, poprzez: - portal „Empatia” - system „ePUAP” - system „PUE ZUS” - bankowość elektroniczną. W okresie zasiłkowym 2017/2018 podstawą przy ustalaniu prawa do ww. świadczeń będą dochody za 2016 r. Należy jednak uwzględnić zmiany w dochodach członków rodziny, które nastąpiły w okresie od 1 stycznia 2016 r. do dnia złożenia wniosku. Dokumenty potwierdzające zmiany dochodów wnioskodawca musi dołączyć do wniosku. Nie jest wymagane dołączanie do wniosku zaświadczeń o dochodach z Urzędu Skarbowego za 2016 r. Wyjątek stanowią osoby, które w 2016 r. prowadziły działalność gospodarczą opodatkowaną w formie ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej. Do ww. wniosków osoby te muszą dołączyć zaświadczenie naczelnika urzędu skarbowego, dotyczące członków rodziny rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, zawierające informacje odpowiednio o: a) formie opłacanego podatku, b) wysokości przychodu, c) stawce podatku, d) wysokości opłaconego podatku.

» czytaj więcej..
29 lipca 2017

Potańcówka na bukownickich dechach

W ubiegłą sobotę miało w naszej miejscowości miejsce niezwykłe wydarzenie. Otóż odbyła się u nas potańcówka i ognisko przy dźwiękach dud i skrzypiec.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 5610110 osób.
realizacja 2011: studio fabryka