Triumf Dziecięcej Drużyny OSP

3 lipca odbył się w Karcu VI Rajd Terenowych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Krobia. Po raz pierwszy w rajdzie uczestniczyła drużyna z Bukownicy. I cóż to był za debiut. Bukownicka ekipa zdeklasowała przeciwników. Zdobyliśmy najwyższe miejsce!!! Naszą jednostkę reprezentowali: Izabela Chuda, Oliwia Karolczak, Wiktor Majewski, Adrian Maćkowiak (dowódca), oraz Daniel Majewski. Opiekunami młodzieżowej  drużyny są: Mariusz Maćkowiak i Błażej Chudy.

Celem rajdu było doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu  ochrony przeciwpożarowej, popularyzacja kwalifikowanej pierwszej pomocy, integracja członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Krobia. Zadania, które były do wykonania nie należały do najłatwiejszych. Musztra, pierwsza pomoc, zasilanie, narciarska drużyna pożarnicza, strzelanie z łuku, czy slalom nie były dla nas straszne. Świetnie poradziliśmy sobie z wyznaczonymi celami zostawiając przeciwników daleko za plecami. Mobilizacja, dyscyplina, ćwiczenia i jedność w drużynie doprowadziły nas do tak wielkiego sukcesu. Cieszymy się, że wróciliśmy do domu z pucharem, dyplomem i cennymi nagrodami (za pierwsze miejsce zawodnicy zdobyli odtwarzacze). Jest to dla nas wielki sukces i jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że OSP w Bukownicy tak spektakularnie debiutuje w najważniejszych zawodach na terenie gminy.

Droga Młodzieżowa Drużyno OSP Bukownica i opiekunowie!!! W Imieniu wszystkich mieszkańców serdecznie gratulujemy Wam zwycięstwa i czekamy na dalsze sukcesy i osiągnięcia!!!

 

Tekst: M.K

Foto: Gmina Krobia

Błażej Chudy

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 5644575 osób.
realizacja 2011: studio fabryka