Panowie Strażacy- Dziękujemy!!!

15 maj 2016 roku zapisze się w historii Bukownicy, jako dzień niezwykły i bardzo radosny. Po wielu latach działalności Ochotniczej Straży Pożarnej nastąpił przełom w stagnacji tejże struktury. Młodzi ochotnicy wraz z zarządem po raz pierwszy przygotowali i wystawili drużynę do Gminnych Zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Krobia. Był to dla Bukownicy debiut w tychże zawodach.

Nasza drużyna, jako debiutanci pokazali się z bardzo ambitnej i walecznej strony. Dzięki przygotowaniom, którym przewodniczył Hubert Piotrowiak osiągnęliśmy sukces, o jakim nawet nie marzyliśmy. Pomimo braku podstawowego wyposażenia w sprzęt i inne potrzebne gadżety daliśmy radę. Dzięki uprzejmości druhów strażaków z OSP Potarzyca i OSP Ludwinowo mogliśmy wystąpić w pełnym umundurowaniu, a przy pomocy Błażeja, Mariusza i Janusza możliwa była renowacja motopompy. Bez tego sprzętu nie bylibyśmy w stanie startować w zawodach. Mieliśmy też ogromne wsparcie i doping ze strony kibiców. Cieszymy się, że w końcu nasza OSP zaczyna funkcjonować tak, jak inne straże w gminie. Całe zawody przebiegły w serdecznej i sportowej atmosferze. Zadania, które mieliśmy do wykonania  były trudne i wymagały od strażaków dobrej kondycji i pełnego zaangażowania. Jednak w naszej drużynie ani zapału, ani chęci nie brakowało. Pełna mobilizacja i skupienie dały sukces w postaci 4 miejsca. Mówi się, że to najgorsze miejsce, ale dla nas to wielki triumf, który wywalczyliśmy, chociaż ciągle piętrzyły nam się trudności. Mamy nadzieję, że po tak spektakularnym debiucie oraz staraniach naszego zarządu w przyszłym roku poprawimy nasz rezultat i znajdziemy się  na podium. Aby było to możliwe potrzebne nam będzie wsparcie w postaci sprzętu i umundurowania. Wiemy, że stać nas na więcej ! Panowie strażacy DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY !!!

Naszą drużynę reprezentowali :

-Mikołaj Jędryczka - Dowódca drużyny 

-Hubert Piotrowiak

-Wojtek Chudy 

-Jarosław Chudy

- Jonasz Jędryczka

-Krzysztof Karolczak

-Krystian Ciesielski 

-Wojciech Chudy 

- Mateusz Pieniężny 

-Arek Pieniężny

Naszych druhów wspierał zarząd : Błażej Chudy, Mariusz Maćkowiak oraz kibice z Bukownicy, którzy okazali się najwierniejszymi fanami swojej drużyny :) 

Serdecznie podziękowania p. Mariuszowi Ciesielskiemu za ogromną pomoc w uruchomieniu motopompy.

Dziękujemy również p. Hubertowi Piotrowiakowi za utworzenie drużyny i zapał w przygotowaniach do zawodów.


Dostępny również materiał filmowy - Prosimy kliknąć < klik > 

Obszerniejsza galeria zdjęć znajduje się w zakładce Galeria- Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 15.05.2016 Pudliszki

Tekst ;

M.K i W.CH

Foto; 

Oliwia Karolczak, Izabela Chuda i W.CH 

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 5644530 osób.
realizacja 2011: studio fabryka