Młody dudziarz z Bukownicy

                              MŁODY DUDZIARZ Z BUKOWNICY 


 W Bukownicy mieszka młody,utalentowany chłopak,który w bardzo szczególny sposób wpisuje się w charakterystykę naszej wsi. Tym młodzieńcem jest Adrian Maćkowiak,który umila nam wieczory i popołudnia grą na dudach wielkopolskich. Jak wszystkim wiadomo,historia lubi się powtarzać. Już w przeszłości mieliśmy  w Bukownicy słynnego dudziarza Józefa Chudego,który bardzo rozsławił naszą wieś na biskupiźnie oraz uznawany był za jednego z najlepszych dudziarzy. Wszystko wskazuje na to,że Adrian idzie w ślady tegoż właśnie dudziarza. Poza grą na dudach,Adrian jest też członkiem Folklorystycznego Zespołu Biskupiańskiego z Domachowa i Okolic. Widać,że chłopak ceni sobie nasz folklor i tradycję oraz nie wstydzi się swoich zainteresowań i przywiązania do Biskupizny. Jako mieszkańcy Bukownicy jesteśmy bardzo dumni i ogromnie się cieszymy,że Adrian chce i potrafi w taki sposób promować naszą wieś. My za pośrednictwem naszej strony chcemy wspomagać chłopaka,aby w przyszłości i z takim zaangażowaniem jak dziś realizował swoje pasje i rozwijał talent,który posiada. Aby nauczyć się gry na dudach,potrzeba wielkiego samozaparcia i silnej woli,której nie brakuje Adrianowi. Życzymy Ci Adrian powodzenia i mamy pewność,że już niedługo będziemy mogli napisać wiele więcej o twoich sukcesach,które przy tak ciężkiej pracy muszą przynieść wielki owoc. Tak trzymaj i pamiętaj że: :"Tam gdzie muzyka i śpiew,tam dobrzy ludzie mieszkają,bo tylko ludzie źli muzyki i śpiewu nie znają".

 

Tekst i foto:M.K

 

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Adrian super ze to potrafiszBozena, 2015-03-17 23:27:07
Adrian super ze to potrafisz Jozef chudy to moj wujek jak bylam dzieckiem to w Bukownicy byly moje wakacje mile wspominam zwlaszcza te dudy
życzę sukcesów rozslawiaj swój regionalnyAdrian, 2016-10-13 22:47:12
życzę sukcesów rozslawiaj swój regionalny folklor w Polsce i za granicą trzymam kciuki i pozdrawiam znajoma babci
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 5644531 osób.
realizacja 2011: studio fabryka