Historia najnowsza 2001....

 

 W czerwcu 2005 r. odbyła się w naszej wiosce uroczysta msza św. dziękczynna, pod przewodnictwem ks. kanonika Jana  Grzemskiego. Mszę odprawiono przy ołtarzu, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Było to ważne wydarzenie, gdyż ks. J.  Grzemski  poprowadził przez naszą wieś procesję, zakończoną błogosławieństwem dla mieszkańców i wioski.

 

 19.02.2007r.- wybory sołeckie. Urzędujący sołtys Kazimierz Augustyniak po długoletniej pracy na stanowisku, złożył rezygnację z  pełnionej funkcji. Nowym sołtysem został wybrany E. Jędryczka.

 

 16.05.2007r. Na terenie naszej wsi ekshumowano zwłoki niemieckich żołnierzy.

 

 11.06.2008 roku zorganizowano wyjazd do Lichenia. Był to pierwszy po wielu latach wspólny wyjazd mieszkańców.

 

 23.07.2009r.- przez nasz region przeszła potężna nawałnica, siejąca spustoszenie i strach. Zostały powalone drzewa, uszkodzone  dachy i linie energetyczne. Zostaliśmy odcięci od świata, gdyż powalone topole(64szt.) zablokowały wyjazd i wjazd do wioski. Nie  działały telefony, brak było prądu przez wiele dni. Oby taka sytuacja nigdy więcej nie miała miejsca.

 

 05.09.2010- Bukownica wygrała "Turniej wsi"

 

W 2012 nasza wieś została podłączona do sieci sanitarno-kanalizacyjnej.

 

 

 M&K

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 5644563 osób.
realizacja 2011: studio fabryka